Fikret Orman çılgına döndü

Fikret Orman çılgına döndü
16 Aralık 2013 Pazartesi Saat: 15:15
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, olaylı Kasımpaşa maçıyla ilgili çok sert açıklamalar yaptı.

Hakem Barış Şimşek'in kural hatası yaptığını savunan Başkan Orman, maçın tekrarını istedi. Beşiktaş Kulübü Başkanı, MHK ile ilgili de sert ifadeler kullandı.

Fikret Orman'ın sözleri şöyle:

"Etik değerleri her zaman önemseyen, hukukun üstünlüğüne inanan, şerefiyle oynayıp hakkıyla kazanan bir kulübün başkanı oalarak karşınızdayım.

Hakem, dünkü maçta hak ve şeref kavramlarını tamamen yok edecek bir uygulama gösermiştir. Emeği hiçe sayarak Beşiktaşımızın katledilmesine neden olmuştur. Beşiktaş'ın üzerine bazı oyunlar oynamaktadır. Esas sorun stadımızı yapılması olurken, tüm camia olarak kenetlenemişken, Beşiktaşlı görünenler, saman altından su yürütenler kaos yaratmak istiyorlar. 

Yönetimimizin geldiği günden bugüne bakacak olursak, mali krizden çıkmış, stat iznini almış ve şanlı tarihimize yakışacak çekilde harekete geçmişizdir. Bu süreçte ilk önce Galatasaray maçı ortaya çıkmış ve stadımız 4 maç kapatılmıştır. Her maçını deplasmanda oynayan takımımız aynı zamanda taraftarsız oynamaya başlamıştır. 

Dünkü maçta hakem bir kural hatası yapmıştır. Hatayı yaptıktan ve rakip oyuncu bizi oyuncumuzu engelledikten sonra düdük çalmıştır. Hakemin raporunda bunun değiştiği görülmektedir. Kasımpaşa maçında da oyuna 2. top girmiştir hakem bunu ayağıyla uzaklaştımıştır. Ama hakem bunu raporuna yazmamıştır. Bu durumlarda hakemden ek rapor istenir.

Ama bizim maçımızda ne hikmetse kendisi için normal olan şeyi yazmış, ve MHK başkanı da hakemin kararını doğru olduğunu söylemiştir. Ne ihtiyaç olmuştur da hemen bir açıklama yapmıştır?"

"101. YILDA YEDİĞİMİZ GOLÜ BİR DAHA YEMEYECEĞİZ"

"Biz kimsenin hakkına tecavüz eden bir takım değiliz. Dünkü maçta biz Kasımpaşa'yı yeneriz yeniliriz bu sporun içinde olan şeyler. Dün Zafer Yıldırım'la maçı gayet dostane izledik. Biz haksızlığın arkasındayız. Bizim hakkımız yenmiştir, bu bir değildir, 2 değildir.

Dün bütün eski hakemler pozisyonu yorumladı ve herkes bunun bir kural hatası olduğunu söyledi. Biz kimseyi arayıp da etki etmedik."

"SAVCILARA GÖREVE DAVET EDİYORUM"

"Beşiktaş katledilecek kulüp değildir. O 101. yılda yediğimiz golü bir daha yemeyeceğiz. Buradan cumhuriyet savcılarımızı göreve davet ediyorum. Dün bir taraftar sahaya atlamış kimse engelleyemiyor. Kedi girdiği zaman bile arkasından 5 kişi koşuyor. Benim oyuncuma saldırmış hiç bir güvenlik müdahelesi yok.

Benim oyuncum orada darp ediliryor kimse bunu konuşmadı. Bizim Galatasaray maçında hakeme oyuncuya darp olmamış. Benim oyuncularım arkadaşını koruduğu için iki kırmızı kart görüyor. Bu adalet midir? Bu nasıl bir taraftardır ki 5 dakika içinde bütün resimleri bir anda servis edilmiştir. Nedir bu?"

"MAÇ TEKRARLANMALIDIR"

"Kimse raporu sonradan değiştirirek ben bunu ilk görüdüğüm anda çaldım diye anlatmasın. Kimse bunu yemez. Maçta kural hatası yapılmıştır. Esas önemli olan şey, artık kanatlarını açıp uçmaya başlayan Kartalımızın her seferinde bir olayla karşılaşmasıdır.

İstediğimiz tek şey adil olmaları ve herkese eşit mesafede olmalıdır. Öyle bir uygulama görmüyoruz. Maç tekrarlanmalıdır. MHK üyelerinin, sonradan düzenelen raporların arkasına sığınmayacaklarını düşünüyorum. Vicdanlarıyla karar versinler."

"HAKEM KURAL HATASI YAPMIŞTIR"

"Hakem bırakın kural hatasını, sağlık hatası yapmıştır. O maçın devre arasında sağlıklı bir maç yönetme becerisini kaybetmiştir. 15 metre farklı yerden taç attırmış, sonra da benim oyuncuma itaraz ediyor diye kart göstermiştir. Olay çığırından çıkmıştır."

"ÇOK SERT TEPKİ VERECEĞİZ"

"Biz gecemizi gündüzümüze katıp çalışacağzı, tüm fedakarlıkları yapacağız, bu kadar mücadele edeceğiz ve tam stadımıza döneceğiz artık yeni bir operasyon, artık Beşiktaş'ın susacak durumu kalmamıştır.

Son kez ifade ediyorum, çok sert tepki vereceğiz. Görevini yapamayanlar görevini bıraksınlar ya da adam gibi yönetsinler. Beşiktaş camiası daha da birlik içinde olacak ve bu olayların içinden çıkacaktır."

"FIFA VE UEFA'YA GİTMEYECEĞİZ"


Türkiye'deki maçta TFF yetkisindedir. FIFA ve UEFA'ya gitmeyeceğiz. Beşiktaş kamuoyunun önünde bağırıp çağırarak değil, üsluplu bir şekilde konuşarak sorununu çözmek ister. Ama anladığım kadarıyla böyle olmuyor. MHK başkanı hangi hakla hemen fikir belirtmiştir. Biz nezaket göstermeye çalışıyoruz ama artık bardak taştı. Beşiktaş'ın hakkını yedirmemek için buradayız. Yetkili kurulların alacağı karara göre açıklama yapacağız."


 Misafir    16/12/2013 18:45
Galatasaray başkanı ve camiası gibi iktidar yalakası olacağına bırakın da sadece bir maç için ağlasın (ayrıca ağlamıyor hakkını arıyor). bu sizi rahatsız etmesin
 
 Misafir    16/12/2013 17:28
Böyle iktidara böyle futbol,bana TFF başkanını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim.Dünyanın en rezil adamı,BJK'mize verdiği zarardan sonra futbolun başına getirildi. Böyle rezillik dünyanın hiç bir yerinde görülmez.Türkiye tarihinin en karanlık dönemini yaşıyor.Zafere giden yolda (siyaset,spor,eğitim ,personel sınavları v.b) her türlü ahlaksızlık mübah.Lanet olsun böyle düzende,düdük çalandan,yöne
 
 Misafir    16/12/2013 17:24
Giren holigan olabilir ama 2 futbolcunun birden kramponlarıyla yerdeki adamı tekmelemeleri pek etk değil ve kartı hakediyor sayın başkan. Zaten 2-1 yenik durumdasın, maç bitmek üzere. Sürekli ağlama edebiyatı yapacağınıza neden Beşiktaş gibi şanlı bir klübün 2 yabancı oyuncusu tekme atıyor bunu düşünmek gerekiyor.
 
Yorum Yaz

HABER GALERİ